www.birdlife.lt

Paieška

Meniu
  Veikla
  Naujienos
  Apie LOD
  Paukščių tyrimai
  Renginiai ir akcijos
  LOFK
  Jei radote paukštį...
  Projektai

 

Prenumerata
Užsisakykite naujienas
tiesiai į savo el. paštąNaudingos nuorodos

VilBra

 

 
Kviečiame į renginį 2010-03-01

   Zoologų klubas ir Lietuvos ornitologų draugija organizuoja inkilų kėlimo šventę! Jos metu studentai bus mokomi gaminti inkilus, teisingai juos iškelti bei prižiūrėti. Renginio dalyviai turės galimybę susipažinti su draugijos veikla, dalyvauti smagioje viktorinoje ir laimėti prizus.
   Nebūk abejingas ir prisijunk! Kovo 3 d. 14 val. ateik į Zoologijos katedrą, 420 auditoriją. Pagamink inkilą ir iškelk universiteto teritorijoje!

VPU Zoologų klubas

Kviečiame visus į renginį 2010-02-26

   Visus kviečiame į renginį "Kelionė paukščių takais", kuris vyks vasario 27 d. (šeštadienį), Vilniuje, Vingio parke (prie estrados). Šventės pradžia – 12 val. Renginio metu žaidybine forma šventės svečiai bus supažindinti su paukščių globa, paukščių migracijos keliais, inkilų gamyba, priežiūra, jų kėlimo svarba ir subtilybėmis, o sušalusiųjų - karšta arbata. 

LOD sekretoriato darbuotojai lankėsi vaikų globos namuose "Gilė" 2010-02-24
   Šių metų vasario 24 dieną Lietuvos ornitologų draugijos sekretoriato darbuotojai kartu su VPU zoologų klubo nariais lankėsi Vilniaus vaikų globos namuose "Gilė". Šių vaikų globos namų auklėtiniai atvykusiems ornitologams parengė programėlę: deklamavo eilėraščius, uždavinėjo mįsles, mėgdžiojo paukščių balsus...
Vyko seminarai PST prižiūrėtojams 2010-02-24

   2010 vasario 12, 17 ir 22 dienomis vyko Lietuvos ornitologų draugijos organizuoti seminarai, skirti paukščiams svarbių teritorijų (PST) prižiūrėtojams. Seminaruose dalyvavo gamtininkų klubo "Šilinis", ekologinio klubo "Kretuonas", Tado Ivanausko ornitologų klubo nariai, už teritorijas atsakingų institucijų atstovai ir suinteresuoti asmenys...

Vasario 24 d. - Vieversio diena 2010-02-24
   Vasario 24 d. nuo seno ši laikoma viena iš pirmųjų pavasarį šlovinančių švenčių ir tapatinama su liaudiškųjų pavasario pranašų – vieversių – sugrįžimu. Vieversėlis – vienas iš pirmųjų paukščių, pavasarį sugrįžtančių į Lietuvą iš šiltųjų kraštų ir ištikimas lietuvių artojų draugas bei nuolatinis palydovas. Senoliai manė, kad jei jis parskrenda anksčiau nei vasario 24 d., dar ilgokai bus šalta, o jei vėliau nei vasario 24 d., pavasaris bus ankstyvas.
Visus, didelius ir mažus kviečiame į "Kelionę paukščių takais" 2010-02-23

   Šių metų vasario 22 dieną LOD sekretoriato darbuotojai apsilankė Vilniaus 3-uosiuose vaikų globos namuose. LOD darbuotojai vaikų globos namų auklėtiniams ne tik pristatė Lietuvos ornitologų draugiją, jos tikslus, veiklas, bet ir papasakojo apie Lietuvoje gyvenančius paukščius, jų globos svarbą bei apsaugą. Šventės metu kartu su vaikais buvo gaminami inkilai zylėms, varnėnams. Vaikai aktyviai dalyvavo ne tik kalant inkilus, bet ir juos iškeliant globos namų teritorijoje augančiuose medžiuose. Išradingumu bei geromis žiniomis apie Lietuvoje gyvenančius paukščius pasižymėjo atsakant į įvairius viktorinos klausimus. Visi globos namų auklėtiniai, dalyvavę šventėje, buvo apdovanoti įvairiais LOD prizais, suvenyrais...

Baigiamas rengti 5-asis žurnalo "Paukščiai" numeris 2010-02-22
   Baigiamas rengti penktasis Lietuvos ornitologų draugijos leidžiamo žurnalo "Paukščiai" numeris. Numatomas turinys:
PADEDAME PAUKŠČIAMS
Remigijus KARPUŠKA. Inkilai žalvarniams.
PAŽINKIME  PAUKŠČIUS
Eglė PAKŠTYTĖ. Kaip atpažinti kai kuriuose Tringa genties tilvikus.
ORNITOFAUNISTINIAI STEBĖJIMAI
Modestas RUŽAUSKAS, Vytautas JUSYS. Liepsnelės žiemą Lietuvoje...
Kvietimas inkilauti 2010-02-18

   Kauno marių regioninio parko direkcija ir Kaišiadorių miškų urėdija, minint tarptautinius bioįvairovės metus, vasario 27 d. (šeštadienį) kviečia aktyviai praleisti laisvalaikį ir tuo pačiu pasitarnauti gamtai – iškelti inkilų žvirblinėms pelėdoms Būdos-Pravieniškių miškų poligone. Išsamesnis akcijos aprašymas ir programa atsidarys paspaudus šią nuorodą.

Paroda "Plėšrūnų puotos" 2010-02-17

   Vasario 18 d.(ketvirtadienį) 17 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžioji g.19), Vilnius) vyks Kęstučio Čepėno fotografijų parodos "Plėšrūnų puotos" atidarymas. Paroda veiks iki kovo 6 d.
   Galerija dirba kasdien, išskyrus sekmadienį, nuo 10 val. iki 19 val.

Jei matėte liepsnotąją pelėdą... 2010-02-08
   Lietuvos ornitologų draugija (LOD) kreipiasi į visus Lietuvos žmones su prašymu pranešti apie stebėtas liepsnotąsias pelėdas (lot. Tyto alba)...
Dėl LOD įstatų 2010-02-06

   2009 metų lapkričio 28 dieną vykusio LOD narių visuotinio susirinkimo metu buvo patvirtinti naujieji LOD įstatai. Tačiau registruojant paaiškėjo, kad būtina pataisyti kelis skyrius. Pagal galiojančią tvarką, bent kiek papildyti asociacijos įstatai turi būti iš naujo tvirtinami visuotinio susirinkimo metu. Šiuo metu įstatai pildomi pagal teisininkų pateiktas pastabas, vėliau jie bus pateikti draugijos narių svarstymui ir naujoji įstatų redakcija bus tvirtinama 2010 m. kovo mėn. 27 – 28 dienomis vyksiančio LOD narių visuotinio susirinkimo metu. 

LOD narių susirinkimo data 2010-02-04
   Sausio 25 dieną vykusio LOD Tarybos susirinkimo metu buvo nutarta, kad visuotinis LOD narių susirinkimas vyks kovo mėn. 27-28 dienomis. Preliminari susirinkimo vieta - pamarys. Visus draugijos narius kviečiame iš anksto susiplanuoti laiką ir dalyvauti susirinkime. Detalesnė informacija bus pateikta vėliau.
Vyko Lietuvos, Latvijos ir Estijos ornitologų draugijų atstovų susitikimas 2010-02-01
   2010 m. sausio mėn. 28 – 29 dienomis Plungėje vyko tarptautinis seminaras "Kaimyninių šalių ornitologų draugijų veikla ir bendradarbiavimas".
Reikalingi savanoriai 2010-01-28

   Lietuvos ornitologų draugija ir Lietuvos Gyvūnų Globos draugija laukia savanorių, kurie galėtų padėti lesinti žiemojančias gulbes Kauno miesto teritorijoje esančiuose neužšalusiuose vandens telkiniuose.

Vyko LOD Tarybos posėdis 2010-01-27

   2010 metų sausio mėn. 25 dieną vyko Lietuvos ornitologų draugijos Tarybos posėdis. Jo metu buvo aptartos naujųjų LOD įstatų registravimo metu iškilusios problemos ir jų sprendimo būdai, nustatyta LOD narių visuotinio susirinkimo data, diskutuojama dėl LOD metinio veiklos plano sudarymo, svarstomas partnerystės su BirdLife International klausimas, numatyta LOD strateginio plano gairės ir rengimo eiga, aptartas LOD Tarybos veiklos reglamento parengimas.
   Su LOD Tarybos posėdžio protokolu draugijos nariai gali susipažinti apsilankę draugijos būstinėje Vilniuje, Naugarduko g. 47 – 3.

   Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Diskusijų forumas:

 

 

 

 

  
© Lietuvos Ornitologų Draugija
e-sprendimas: ivc.lt
 


SiteSupra Trial Version
refresh delayed for 3 seconds