www.birdlife.lt

Paieška

Meniu
  Veikla
  Naujienos
  Apie LOD
  Paukščių tyrimai
  Renginiai ir akcijos
  LOFK
  Jei radote paukštį...
  Projektai

 

Prenumerata
Užsisakykite naujienas
tiesiai į savo el. paštąNaudingos nuorodos

VilBra

 

 
Naujas žurnalo "Paukščiai" numeris 2009-08-31

   Jau greitai pasirodys trečiasis žurnalo "Paukščiai" numeris! Jo turinys:

LOD ŽINIOS
ĮDOMIOS VIETOS PAUKŠČIŲ STEBĖTOJAMS
Liutauras RAUDONIKIS. Senoji Rusnė ir Nemuno Senvagė
SVARBIOS PUBLIKACIJOS ...

Rugpjūčio 24 d. – Šv. Baltramiejaus, gandrų išskridimo diena 2009-08-24

   Jau ne vieną amžių Lietuvoje metų laikai yra siejami ir su gandru – dar ir dabar gyvas tikėjimas, kad po žiemos parskridęs gandras yra ateinančio pavasario simbolis, nes jo parnešta kielė, liaudiškai dar ledspira vadinama, savo smagiomis kojytėmis išspardo visus ledus. Vasaros pabaigoje besibūriuojantys gandrai – tai jau artėjančio rudens pranašai. Nuo seno yra sakoma, kad gandrai išskrenda per šventą Baltramiejų, rugpjūčio 24 d.

Vyks paukščių stebėtojų ralis "Kuršių marios 2009" 2009-08-03

   Lietuvos ornitologų draugijos organizuojamas jubiliejinis, 10-asis tarptautinis paukščių stebėtojų ralis "Kuršių marios 2009" vyks 2009 metų spalio 9 – 11 dienomis. Apie renginio vietą bei programą pateikta ir registracijos į šias varžybas pradžią bus pranešta vėliau. O jau dabar kviečiame pradėti rinkti komandas ir rimtai ruoštis šioms prestižinėms paukščių stebėtojų varžyboms.


   Lithuanian Ornithological Society is organizing an anniversary 10-th an international Birdwatching Rally "Curonian Lagoon 2009". Rally will be held on October 9 – 11, 2009. About the event location, the program and the registration to this event will be anounced latter (please follow the information on our website). And now we invite you to begin to collect teams and seriously prepare for these prestigious bird-watchers race.

Kreipimasis į LOD narius 2009-07-31

   Lietuvos ornitologų draugija šiemet pažymi dvidešimties metų sukaktį. Ta proga yra sumanyta parengti leidinį, kuriame butų apžvelgta nors ir neilga, bet pakankamai turininga draugijos istorija: jos raida, nuveikti darbai, vykdyti projektai. Deja, per tuos metus draugija nekaupė iliustracinio savo veiklą atspindinčio archyvo, tad dabar susiduriame su rimta problema – kaip iliustruoti rengiamą leidinį.
   Todėl kreipiamės į visus draugijos narius, tiek jaunesnės kartos, o ypač vyresnės, kurie buvo prie draugijos kūrimosi ištakų, prašydami pagelbėti ir pasidalinti savo sukauptu fotonuotraukų archyvu, kuris labai prisidėtų papuošiant istorinį leidinį.

BIRDPIX.LT paukščių fotografų ekipažas šukuoja šiaurinės Norvegijos pakrantes... 2009-06-16

BIRDPIX.LT paukščių fotografų ekipažas jau pasiekė tikslą- Vardo salą Norvegijoje. Šiuo metu keliautojai šukuoja Norvegijos pakrantes ieškodami įdomesnių paukščių rūšių bei vertingų kadrų.

Žemėlapyje pateikiama keliautojų buvimo vieta, bei stebėtos įdomesnės paukščių rūšys:

Plačiau apie kelionę rasite: http://www.birdpix.lt/forumas/index.php?board=18.0

Tik gavę informacijos iš keliautojų- nedelsiant apie kelionės eigą pranešime LOD svetainės naujienose.

Išleistas antrasis žurnalo "PAUKŠČIAI" numeris 2009-06-15

   Jau išleistas antrasis Lietuvos ornitologų draugijos žurnalo "PAUKŠČIAI" numeris. Antrąjame numeryje:

LOD ŽINIOS
Remigijus KARPUŠKA. Lietuvos ornitologų draugija - dirbame paukščiams ir žmonėms.
Metų paukštis - juodasis gandras. Akcija "Žalvarnis 2009". Akcija "Kormoranas 2009"
PATARIMAI
Albertas SKIRPSTAS. Kaip išsirinkti žiūronus.
Remigijus KARPUŠKA. Pradedančiajam ornitologui.
ORNITOFAUNISTINIAI STEBJIMAI
Vytautas JUSYS. Ornitofaunistiniai stebėjimai Lietuvoje.
Darius STRAŠEVIČIUS. Ornitofaunistiniai stebėjimai kaimyninėse šalyse...

Maratono rezultatai 2009-06-14
   Gamtininkų klubo Orni svetainėje galite susipažinti su 2006 - 2008 metų paukščių stebėtojų maratono rezultatais. Juos galite pamatyti paspaudę ČIA. 
Herpetologai vienminčiai - vienykimės! 2009-06-12

   Jei tau rūpi roplių ir varliagyvių kaip neatskiriamos ekosistemų dalies ateitis, jei nori prisijungti prie bendros veiklos jų išsaugojimui, populiacijų Lietuvoje ištirtumo didinimui...

Pasaulinės aplinkos dienos metu, Aplinkos ministerija dėkojo už pasiekimus aplinkosaugos srityje... 2009-06-05

Birželio 5-ąją sostinės kino teatro "Forum Cinemas Vingis" Didžiojoje salėje buvo pažymėta Pasaulinė aplinkos diena. Kaip ir kasmet, LR aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas apdovanojo Bergo premija du itin nusipelniusius Lietuvos aplinkosaugai asmenis. Šiemet ją pelnė Telšių miškų urėdijos Ubiškės girininkijos eigulys Petras Dabrišius ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Ukmergės meteorologijos stoties vyresnysis stebėtojas Bronislovas Kaselis.

JEI RADOTE PAUKŠTĮ 2009-05-27

   Kaip ir kiekvienų metų pavasarį, Lietuvos ornitologų draugijos sekretoriatas kasdien sulaukia nemažai žmonių skambučių dėl rastų paukščių. Dažniausiai tai būna lizdus palikę jaunikliai, rečiau - sužeisti. Norime priminti, kad radus paukščio jauniklį, jį geriausia palikti ten kur radote - tėvai patys juo pasirūpins. O jei manote, kad paukščiukui gresia pavojus, įkelkite kur nors aukščiau į medį. Ir jokiu būdu nesineškite į namus, nes, be profesionalios priežiūros ir tinkamo maitinimo, tai bus tik paukščio kankinimas, kuris dažniausiai pasibaigia mirtimi.  Informaciją, kaip elgtis radus paukščio jauniklį, sužeistą paukštį ar žieduotą paukštį, sužinosite pasirinkę ŠIĄ NUORODĄ.

24 val. paukščių stebėjimo maratono "Dubysa 2009" rezultatai 2009-05-25
   2009 m. gegužės mėn. 22-23 dienomis Dubysos regioniniame parke vyko Lietuvos ornitologų draugijos ir Dubysos regioninio parko administracijos organizuotas 24 val. paukščių stebėjimo maratonas "Dubysa 2009". Šiemet varžybose dalyvavo 12 komandų, iš kurių dvi sudarė pavieniai asmenys.
Baigiamas rengti žurnalo "PAUKŠČIAI" antrasis numeris 2009-05-22

 Baigiamas rengti antrasis žurnalo "PAUKŠČIAI" numeris. Jame planuojama publikuoti:
 LOD ŽINIOS: Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) visuomeninė veikla; Metų paukštis – juodasis gandras; Akcija "Žalvarnis 2009"; Akcija "Kormoranas 2009".
 RENGINIAI: Fotoparoda skirta 40-ies paukščių dienai.
 PATARIMAI: Kaip išsirinkti žiūronus; Pradedančiajam ornitologui (2).
 ORNITOFAUNISTINIAI STEBĖJIMAI: Ornitofaunistiniai stebėjimai Lietuvoje; Ornitofaunistiniai stebėjimai kaimyninėse šalyse.
 NAUJOS PAUKŠČIŲ RŪŠYS LIETUVOJE: Mažoji tošinukė (Hippolais caligata); Ilgauodegis purplelis (Oena capensis).
 PAUKŠČIŲ ŽIEDAVIMAS: Dar neskraidančių paukščių jauniklių žiedavimas.
 LAUKIAME JŲ IR LIETUVOJE: Daūrinė kregždė
 ORNITOLOGINĖS KELIONĖS: Kukutis – perlas Lietuvos padangėje. Taip pat: Baltabruvio strazdo lizdas ant žemės; Rudgalvių kirų kolonija keliasi į sausumą; Hibridinės ir neįprastos spalvos žąsys Nemuno deltoje.

Gegužės 22 d. - Tarptautinė biologinės įvairovės diena 2009-05-21

 Siekdama priminti būtinybę išsaugoti planetos biologinę įvairovę, 2000 m. JT Generalinė Asamblėja nutarė Tarptautinę biologinės įvairovės dieną minėti gegužės 22-ąją (anksčiau ši diena buvo pažymima gruodžio 29-ąją). Lietuvoje ši diena minima nuo 2001 metų.

Gegužės 21 d. - Šeštinės, Kregždės diena 2009-05-21
  Gegužės mėnesį Lietuvoje švenčiamos dvi kilnojamos religinės šventės – Šeštinės ir Sekminės. Kai kuriose Lietuvos vietovėse senovėje Šeštines dar vadindavo ir Kregždės diena. Tikėta, kad jos maždaug šią dieną pasirodančios prie sodybų, imančios lizdus lipdyti (šiomis dienomis pastarasis teiginys jau neatitinka tikrovės).
Paukščių stebėjimo maratonas "Dubysa 2009" jau šį savaitgalį ! 2009-05-18

   2009 metų gegužės 22 – 24 d. Lietuvos ornitologų draugija (LOD) kartu su Dubysos regioninio parko direkcija organizuoja 24 valandų paukščių stebėjimo maratoną "Dubysa 2009". Registracija į šias varžybas truks tik iki gegužės 20 d. Paskubėkite !

   Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Diskusijų forumas:

 

 

 

 

  
© Lietuvos Ornitologų Draugija
e-sprendimas: ivc.lt
 


SiteSupra Trial Version
refresh delayed for 3 seconds