www.birdlife.lt

Paieška

Sužinok viską apie paukščius

  Veikla
  Naujienos
  Apie LOD
  Paukščių tyrimai
  Renginiai ir akcijos
  LOFK
  Jei radote paukštį...
  Projektai

 LOD > Naujienos


 
Dėl miškų kirtimo

   Draugijai paskelbus, kad šiais metais renkame informaciją apie bet kokius miško kirtimo atvejus vasarą, sulaukėme daug kritikos tiek iš privačių, tiek iš valstybinių miškų sektoriaus dėl visuomenės klaidinimo. Sutinkame, jog negalima vienareikšmiškai teigti, kad dabar draudžiami bet kokie miško kirtimai, tačiau prisimenant, kad praėjusiais metais draugija aktyviai dalyvavo teikiant pastabas rengiamoms naujoms miško kirtimo taisyklėms, joms įsigaliojus nuo šių metų kovo 1 d., draugija privalo įsitikinti, kad jų yra paisoma. Juolab, kad tikrai ne į visas draugijos ir partnerių pastabas buvo atsižvelgta, leidžiant vasara vykdyti plynuosius ir net sanitarinius kirtimus. Todėl draugija renka informaciją apie visus vykdomus kirtimo ir medžių išvilkimo atvejus, kad vėliau galima būtų turėti realų vaizdą apie susidariusią situaciją. Jau dabar aiškėja tendencija, kad daugėja būtent tokių miško kirtimų (pvz sanitarinių), kurių kontrolė yra silpniausia.
   Visiems nepatenkintiems primename, kad draugija ir jos nariai turi teisę domėtis kokie miško kirtimai yra dabar vykdomi Lietuvoje, bei gauti visą susijusią su tuo informaciją. Per praėjusią savaitę jau sulaukėme keleto pranešimų apie miško kirtimą, ir tik pasiteiravus valstybės institucijų apie tai, sulaukėmė priešiškos reakcijos, kas dar kartą įrodo, kad ši sfera pagal įsigaliojusias normas laikoma neliečiama, ir draugijos manymu tikrai pakankamai nekoordinuojama.
   Šiemet, kaip ir kasmet, jau gavome informacijos apie nukirstus medžius su retų paukščių lizdais, ir kaltininkų ieškome iki šiol.
   Na ir pabaigai priminsime, kad Lietuvos ornitologų draugija tam ir įkurta, kad vienytų paukščiais ir jų buveinių apsauga besidominčią visuomenę, padėtų jai gauti ir keistis reikiama informacija. Todėl mes tikrai nesame ir nebūsime abejingi tam, kas vyksta mūsų valstybėje.« Atgal
 


 
© Lietuvos Ornitologų Draugija
e-sprendimas: ivc.lt
 


SiteSupra Trial Version
refresh delayed for 3 seconds