www.birdlife.lt

Paieška

Meniu
  Veikla
  Naujienos
  Apie LOD
  Paukščių tyrimai
  Renginiai ir akcijos
  LOFK
  Jei radote paukštį...
  Projektai

 

Prenumerata
Užsisakykite naujienas
tiesiai į savo el. paštąNaudingos nuorodos

VilBra

 

 
LOD narių susirinkimas (atnaujinta 2008.09.05 11.00 val) 2008-09-05

 Šių metų Visuotinis LOD narių susirinkimas organizuojamas rugsėjo 13 d. (šeštadienį) Meironyse, Meironių ekologinio švietimo centre, kuris įsikūręs miške ant Lūšių ežero kranto (apie 3 km. nuo Ignalinos ir Palūšės). Sekmadienį, rugsėjo 14 d., rengiama eksursija ir paukščių pažinimo bei apskaitos mokymai.

Draugija pradeda rudeninių renginių sezoną... 2008-09-03

Kartu su pirmaisiais rudens požymiais LOD pradeda rudeninių renginių sezoną. Šį draugijos veiklos etapą pradeda kiek netradiciniu laiku organizuojamas metinis LOD narių susirinkimas (Ornitologų šventė). Dėl susiklosčiusių aplinkybių šis, dažniausiai pavasarį vykstantis renginys, buvo perkeltas į rudenį, tačiau dėl to savo aktualumo neprarado. Atvirkščiai, per tą laiką, siekiant pagyvinti draugijos veiklą, buvo parengta nemažai naujovių.

Rugpjūčio 24 d. – šv. Baltramiejaus diena 2008-08-21

   Rugpjūčio 24 d. – šv. Baltramiejaus diena, Lietuvoje nuo seno žinoma kaip Gandrų išlėkimo diena, kurią į tolimą kelionę išlydėdavo baltuosius gandrus, kurie skirtingose vietose ir skirtingomis tarmėmis vadinami starkais, gužais, gužučiais, garniais, busilais, bacionais, didučiais. Kiek "paseimavę" ražienose ar nušienautose pievose, pirmiesiems tolimiems skrydžiams patreniravę jauniklius, patys prasimankštinę sparnus ir įvertinę viso pulko jėgas, gandrai patrauks net į pietinėje Afrikos dalyje esančius Nilo aukštupius.

Parengtos 2008-ųjų metų LOD žinios 2008-08-18

Parengtos LOD 2008- ųjų metų žinios. Čia rasite aprašytus LOD pasiekimus per paskutiniuosius metus, draugijos planus ateičiai ir susijusias aktualijas. Leidinio elektroninę versiją rasite čia, o draugijos nariai (sumokėję nario mokestį už 2007/2008 metus) gaus ir popierinę žinių versiją.

LOD pateikė pastabas Aplinkos ministerijos rengiamoms naujoms miško kirtimo taisyklėms 2008-07-28

Lietuvos ornitologų draugija parengė pasiūlymus ir pastabas Aplinkos ministerijoje svarstomoms naujoms miško kirtimo taisyklėms. Draugija siekia inicijuoti viešą minėtų taisyklių svarstymą. Su rašto tekstu galite susipažinti čia.

LOD sieks, kad baltųjų gandrų žudikas būtų nubaustas... 2008-07-27

Lietuvos ornitologų draugija, atsižvelgdama į 2008-07-24 dienos pranešimus spaudoje apie baltųjų gandrų šeimynos vandališką sunaikinimą Tauragės rajone, smerkia bet kokius panašius vandalizmo protrūkius, darančius didelę žalą gyvajai gamtai.

Rekomendacijos Kaimo plėtros 2007-2013 m programos nuostatoms tobulinti 2008-07-24

   Lietuvos žemės ūkio ministerija planuoja kreiptis į Europos Komisiją su prašymu tobulinti Lietuvos Kaimo plėtros 2007-2013 m. programos nuostatas. Reaguodama į tai, Lietuvos ornitologų draugija jai pateikė savo siūlymus. Mat baigiant Aplinkos ministerijos ir Jungtinių Tautų vystymo programos Pasaulio aplinkos fondo Mažųjų projektų programos (PAF MPP) finansuot projektą "Ūkininkų švietimas įgyvendinant agrarinės aplinkosaugos priemones" Draugija yra sukaupusi nemažą darbą.

LOD sieks inicijuoti Žalvarnio (Coracias garrulus) apsaugos programą Lietuvoje 2008-07-21

Š.m. liepos 22-24 d. Vengrijoje vyks susitikimas skirtas žalvarnio (Coracias garrulus) apsaugos veiksmų Europinei programai parengti. Tęsdama pradėtas veiklas, skirtas šios paukščių rūšies ištirtumui didinti, ir apsaugai skatinti, LOD taip pat rengiasi įgyvendinti parengto veiksmų plano veiklas Lietuvoje. Siekiant įsijungti į veiksmų plano svarstymo procesą, LOD parengė rūšies statuso Lietuvoje santrauką (anglų k.) bei yra pasirengusi atstovauti Lietuvą plano rengimo metu.

Rūšies statuso santrauka

Druskininkų miškuose vyko paukščių stebėtojų šventė "Žalia varna 2008" 2008-07-17
   2008-ųjų liepos 4– 6 dienomis Druskininkų miškų urėdijos prižiūrimuose miškuose, prie Ašarinio ežero, vyko Lietuvos ornitologų draugijos, gamtininkų klubo ORNI ir teatro studijos "Žalia varna" organizuota paukščių stebėtojų šventė "Žalia varna 2008". Tai jau antrasis tokio pobūdžio renginys, kuriuo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į Lietuvoje bei didžiojoje Europos dalyje sparčiai nykstančios rūšies paukščius – žalvarnius (Coracias garrulus).
2009 07 10-12 d. vyko "Žalia varna 2009" 2008-07-15
2009 m. liepos 10-12 d. Druskininkų sav., šalia Ašarinio ežero vyko Lietuvos ornitologų draugijos organizuotas renginys - seminaras "Žalia varna 2009", į kurį susirinko apie 60 dalyvių iš visos Lietuvos bei užsienio.  
DĖL NERINGOS SAVIVALDYBĖS TERITORIJOS IR JOS DALIŲ BENDROJO PLANO SPRENDINIŲ 2008-07-15

Su Lietuvos ornitologų draugijos dėl Neringos savivaldybės teritorijos ir jos dalių Bendrojo plano sprendinių pateiktomis pastabomis ir pasiūlymais galite susipažinti čia.

DĖL SAUGOMŲ RŪŠIŲ REGISTRO 2008-07-08
Lietuvos ornitologų draugija siekia inicijuoti diskusiją dėl saugomų rūšių registro. Draugijos kreipimosi į Aplinkos ministeriją tekstą galite surasti čia.
DĖL PAGRINDINIŲ MIŠKO KIRTIMO TAISYKLIŲ PAPILDYMO 2008-06-30

Siekiant užtikrinti kai kurių ypač sparčiai nykstančių arba retų ir blogos apsaugos būklės miško paukščių perinčių populiacijų apsaugą, draugija kreipėsi į LR aplinkos ministeriją, su prašymu imtis papildomų jų lizdaviečių apsaugos priemonių. Dažnai būtina išsaugoti ne tik jų lizdavietes, bet ir perėjimo buveines, nes, priešingu atveju, kai kurioms rūšims gresia išnykimas, o kitų apsaugos būklės ir toliau nepavyks pagerinti, nors to reikalauja Tarybos direktyva dėl laukinių paukščių apsaugos (79/409/EEC) (toliau Paukščių direktyva). Šios direktyvos 4 straipsnis aiškiai nurodo, kad valstybės narės turi imtis specialių apsaugos priemonių, jei rūšiai gresia išnykimas, ji yra reta dėl riboto paplitimo ar negausių populiacijų, jautri buveinės pokyčiams arba susijusi su specifinėmis buveinėmis.

Paukščių stebėtojų šventė "Žalia varna 2008" (atnaujinta) 2008-06-30
   Siekdami atkreipti visuomenės dėmesį, bei norėdami, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie šį naudingą ir nykstantį paukštį, š.m. liepos 4-6 dienomis kviečiame prisijungti prie jau antrus metus organizuojamos paukščių stebėtojų šventės "Žalia varna 2008". Šventė vyks miškingose Druskininkų apylinkėse (netoli Grūto).
Dėl saugomų paukščių lizdaviečių apsaugos 2008-06-26

   Paskutiniu metu dažnėjant pranešimų apie miško paukščių lizdaviečių apsaugos nepaisymą, Lietuvos ornitologų draugija (LOD) kreipiasi į visus asmenis, kurie turi informacijos apie Lietuvoje ir Europoje saugomų paukčių rūšių užimtus lizdus (uoksus). Mes įsipareigojame informaciją perduoti aplinkos apsaugos ir miškotvarkos institucijoms. Galimybė pranešti apie retų ir saugomų paukščių rūšių aptiktas lizdavietes LOD svetainėje yra jau įdiegta nuo 2004- ųjų metų, tačiau iš vietos bendruomenių narių bei LOD narių minėtų pranešimų gauta labai mažai (paskutinius kelis metus- nei vieno). Dar kartą norėtume akcentuoti, kad be visuomenės (ypač LOD narių) praktinės pagalbos praktinė aplinkosauga irgi yra neįmanoma. Tai kol kas vienintelė įmanoma lizdaviečių apsaugos priemonė, kol vyks diskusija su miškininkais ir aplinkos apsaugos specialistais dėl miško kirtimo taisyklių ir susijusių teisės aktų pakeitimo.

Norėdami prisidėti prie šios iniciatyvos spauskite čia.

   Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Diskusijų forumas:

 

 

 

 

  
© Lietuvos Ornitologų Draugija
e-sprendimas: ivc.lt
 


SiteSupra Trial Version
refresh delayed for 3 seconds