www.birdlife.lt

Paieška

Meniu
  Veikla
  Naujienos
  Apie LOD
  Paukščių tyrimai
  Renginiai ir akcijos
  LOFK
  Jei radote paukštį...
  Projektai

 

Prenumerata
Užsisakykite naujienas
tiesiai į savo el. paštąNaudingos nuorodos

VilBra

 

 
Kviečiame į "Žalią varną 2009" 2008-06-22
 Siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje sparčiai nykstančius paukščius ir supažindinti su jų išsaugojimo galimybėmis Lietuvos ornitologų draugija (LOD) visus gamtai neabejingus žmones kviečia į š.m. liepos 10 – 12 dienomis vyksiančią "Žalią varną 2009".
Organizuojamas paukščių pažinimo ir apskaitų vykdymo mokymų seminaras 2008-06-16
Š.m. birželio 19-20 d. Lietuvos ornitologų draugija (LOD) kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba bei Gražutės regioninio parko (GRP) direkcija organizuoja paukščių pažinimo ir apskaitų vykdymo praktinį mokymų seminarą.
Kopgalyje nauja Lietuvai tošinukių rūšis 2008-06-13

   Tą birželio antros dieną rodos nebuvo jokių ženklų, kad ši diena vėl man bus sėkminga. Tačiau kažin? Eidamas prie jūros, Kopgalio kopų krūmynuose išgirdau ne visai įprastą tošinukės giesmelę." Kas žino? O gal tai gali būti kokia Hippolais pallida ar Hippolais polyglotta" tada pagalvojau. Paukštis giedodamas išniro į atviresnę vietą. Nedelsdamas nuspaudžiau "Canon'o" mygtuką ir prisiartinau vaizdelį ekrane – deja, tipiška mūsiškė tošinukė...

Įvyko paukščių stebėjimo maratonas "Nemuno kilpos 2008" 2008-06-03

 2008 m. gegužės 23–25 dienomis Nemuno kilpų regioniniame parke įvyko 24 valandų paukščių stebėjimo maratonas "Nemuno kilpos 2008". Šis Lietuvos ornitologų draugijos, Nemuno kilpų regioninio parko administracijos ir gamtininkų klubo "Orni" organizuotas renginys yra pirmosios Lietuvoje tokio pobūdžio oficialios paukščių stebėtojų varžybos, kurių metu ornitologai ir kiti paukščiams neabejingi žmonės pasiskirstę komandomis varžosi, kuri komanda per parą laiko konkrečioje teritorijoje (šio renginio metu tai buvo Nemuno kilpų regioninio parko teritorija) užregistruos kuo daugiau paukščių rūšių. Komandos pačios pasirenka joms patogiausią bei priimtiniausią keliavimo būdą, maršrutą ir tempą, tačiau privalo laikytis ir kai kurių taisyklių, kurių pagrindinės yra paukščius registruoti tik nurodytoje teritorijoje, laikytis parke galiojančių aplinkos apsaugos reikalavimų ir, svarbiausia, stebėjimų metu nepakenkti paukščiams.

Organizuojamas paukščių pažinimo ir apskaitų vykdymo mokymų seminaras 2008-05-27

      Š.m. birželio 2-3 d. Lietuvos ornitologų draugija (LOD) kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba bei Žemaitijos nacionalinio parko direkcija (ŽNPD) organizuoja paukščių pažinimo ir apskaitų vykdymo praktinį mokymų seminarą. Programoje numatyta:

  •  informacija (pranešimai) apie biologinę indikaciją, foninį paukščių populiacijų monitoringą (stebėseną), paukščių apskaitą taškiniu metodu, agrarinio kraštovaizdžio paukščių populiacijų indeksą (KPPI),
  •  taškinių apskaitų metodikos praktinis taikymas atvirame ir uždarame kraštovaizdžiuose,
  • pažintis su miško ir agrarinio kraštovaizdžio paukščiais Žemaitijos nacionaliniame parke (Platelių apylinkėse). 
Retas svečias 2008-05-16
   Praeitų metų rugpjūčio gale pirmą kartą Lietuvos paukščių tyrimo istorijoje Smiltynėje stebėjau retą šiaurės svečią – skeltauodegį kirą (Larus sabini). Šių metų paskutinę balandžio dieną, beveik ten pat, vėl stebėjau naują Lietuvai pietinių kirų rūšį – laibasnapį kirą (Larus genei).
Organizuojami paukščių pažinimo ir apskaitų vykdymo mokymai 2008-05-09

 Š.m. gegužės 16-17 d. organizuojami paukščių pažinimo ir apskaitų vykdymo mokymai. Programoje numatyta:

  • pažintis su miško paukščiais Aukštadvario regioniniame parke (Trakų r. savivaldybė),
  • pažintis su vandens, pelkių ir atviro kraštovaizdžio paukščiais Kietaviškių žuvininkystės tvenkiniuose ir jų apylinkėse,
  • taškinių apskaitų metodikos praktinis taikymas atvirame ir uždarame kraštovaizdžiuose.

Paukščių sutikimo šventė Markučių parke 2008-05-08

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kartu su Lietuvos ornitologų draugija š.m. balandžio 29 dieną Markučių parke surengė jau tradicine tapusią paukščių sutikimo šventę. Labai malonu pastebėti, kad šiame kasmet vykstančiame renginyje gausiai dalyvauja mokiniai iš įvairių Vilniaus mokyklų.

Lietuvos ornitologų draugija kviečia į paukščių stebėjimo maratoną "Nemuno kilpos 2008" 2008-03-28

2008 metų gegužės 23 – 25 d. Lietuvos ornitologų draugija (LOD) kartu su Nemuno kilpų regioniniu parku organizuoja  24 valandų paukščių stebėjimo maratoną "Nemuno kilpos 2008".  
Tai naujo pobūdžio paukščių stebėtojų varžybos, kurių metu susiskirstę į komandas paukščių stebėtojai varžysis, kuri iš komandų per 24 valandas numatytoje teritorijoje užregistruos kuo daugiau paukščių rūšių. Nuo Lietuvos ornitologų draugijos rudenį pajūryje organizuojamo paukščių ralio, paukščių stebėjimo maratonas skirsis tuo, kad vyks palyginti nedidelėje teritorijoje ir truks parą laiko.
Norintys dalyvauti privalo iš anksto registruotis. Galite registruotis susisiekdami su Žydrunu Preikša, tel. 8-319-65613, mob. tel. 8-698-34125, el. paštas: griciukas@gmail.com. Visi norintys privalo užsiregistruoti iki 2008 m. gegužės 20 d.

Projektas "Ūkininkų švietimas įgyvendinant agrarinės aplinkosaugos priemones" 2008-02-15

   Lietuvos ornitologų draugija kartu su Žemės ūkio ministerija š.m. sausio 30 d. Vilniuje, Žemės ūkio ministerijoje surengė seminarą-pasitarimą tema "Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos ir jos administravimo tobulinimo poreikiai bei galimybės". Seminaro tikslas – aptarti pagal ekspertų ir ūkininkų anketinių apklausų duomenis bei mokomųjų seminarų (seminarų tema "Ūkininkavimo saugant aplinką ir biologinę įvairovę galimybės Lietuvoje 2007-2013 m."; 2007 m. lapkričio mėn. 7-9 d., Dotnuva-Akademija; seminarai skirti Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos konsultantams ir Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų darbuotojams) dalyvių išsakytas mintis parengtus siūlymus kaip reikėtų tobulinti Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos ir (arba) jos administravimo nuostatas. Seminare dalyvavo LR Žemės ūkio, LR Aplinkos ministerijų ir kai kurių joms pavaldžių institucijų atstovai, turintys kompetencijų agroaplinkosaugos srityje ir NVO sektorių atstovaujantys biologinės įvairovės ekspertai.

Pasitikime gyvąjį pavasarį! 2008-02-11
2008 metų vasario 1-ąją dieną Europoje prasidėjo naujas BirdLife International partnerių koordinuojamo edukacinio jaunimo projekto "Gyvasis pavasaris" (angl. – Spring Alive) etapas.  Šią tarptautinę iniciatyvą koordinuoja Lenkijos paukščių apsaugos draugija OTOP (BirdLife partneris Lenkijoje), o lietuviškąją projekto dalį kuruoja Lietuvos ornitologų draugija.
Serija "Lietuvos gamtos garsai" 2008-02-03

Novaraistyje gegužės gale naktis kupina pačių įvairiausių balsų ir garsų. Jie pinasi į vieną nuostabią nakties muziką, kurios melodijas išrišti, atpažinti gali tik atidus klausytojas. Baublio būksėjimas, perkūno oželio mekenimas, ilgasnapės vištelės kurksėjimas ir varlių kvarkimas susimaišo su pempės "gyvi gyvi", pilkųjų žąsų gagenimu ir ančių sparnų šnaresiu. Klausai ir supranti, kad visa tai galėjo sukurti tik Didysis Kompozitorius - Gamta.

Moksleivi, pažink nepaprastą vabzdžių pasaulį! 2008-01-27

Lietuvos entomologų draugija (LED) nori suburti moksleivius, kurie norėtų pažinti iš arčiau nepaprastą vabzdžių pasaulį ir iškeliama idėja įkurti jaunųjų entomologų mokyklą...

Pamaryje vyko paukščių stebėtojų ralis "Kuršių marios 2007" 2007-12-27

Š.m. spalio 19-20 dienomis pamaryje jau aštuntajį kartą buvo surengtos tarptautinės paukščių stebėtojų varžybos "Kuršių marios 2007". Per 80 įvairaus patyrimo paukščių stebėtojų iš Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Didž. Britanijos ir Suomijos lankydamiesi paukščių pamėgtose pamario vietose stengėsi pamatyti kuo daugiau skirtingų paukščių rūšių. Šįkart dėl varžybų nugalėtojo titulo varžėsi net 20 komandų (daugiausiai per visą Lietuvos paukščių stebėtojų ralio istoriją). Šiais metais varžybų metu buvo užregistruotos 143 skirtingos paukščių rūšys. Šis rezultatas beveik pakartoja praėjusių metų skaičių- 2006 m. ralyje dalyviai stebėjo 145 skirtingas paukščių rūšis.

Jiems reikia mūsų globos... 2007-12-19

Žiema - tai išbandymų metas mūsų krašte likusiems žiemoti paukščiams. Tai metų laikas, kai neištvėrę šalčių ir maisto stokos, žūva silpnesni, mažiau prisitaikę sparnuočiai. Mes galime jiems padėti!

   Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Diskusijų forumas:

 

 

 

 

  
© Lietuvos Ornitologų Draugija
e-sprendimas: ivc.lt
 


SiteSupra Trial Version
refresh delayed for 3 seconds