www.birdlife.lt

Paieška

Meniu
  Veikla
  Naujienos
  Apie LOD
  Paukščių tyrimai
  Renginiai ir akcijos
  LOFK
  Jei radote paukštį...
  Projektai

 

Prenumerata
Užsisakykite naujienas
tiesiai į savo el. paštąNaudingos nuorodos

VilBra

 

 
Jei negavote žurnalo "Paukščiai" 3 numerio. 2009-11-05

Dar kartą labai atsiprašome visų, kurie negavo žurnalo "Paukščiai" 3 numerio. Dėkojame, kad pranešėte apie šią problemą. Artimiausiu metu žurnalai bus išsiūsti.

LOD narių susirinkimas 2009-11-03
   Š.m. lapkričio 28 dieną vyks visuotinis Lietuvos ornitologų draugijos narių susirinkimas. Labai kviečiame visus draugijos narius aktyviai dalyvauti, nes šio susirinkimo metu vyks konferencija, bus pateikta draugijos veiklos ir finansinė ataskaitos, tvirtinami nauji LOD įstatai, renkami nauji Tarybos nariai. Susirinkimo vieta ir programa bus paskelbta šiek tiek vėliau.
   Šiais metais kadenciją baigia ar savo noru iš Tarybos traukiasi 4 nariai (iš 9) ir į jų vietą turėtų būti išrinkti nauji. Labai svarbu, kad naujais nariais būtų išrinkti tikrai draugijos veiklai neabejingi žmonės.  Visus draugijos narius kviečiame siūlyti (el.paštu remigijus.karpuska@birdlife.lt) kandidatus į draugijos Tarybą (žinoma, prieš tai reiktų atsiklausti pačio kandidato), nes nuo aktyvių Tarybos narių ir priklauso visa draugijos politika. Primename, kad rinkimuose į naujus Tarybos narius gali dalyvauti tik draugijos nariai, o kandidatus turi patvirtinti Taryba.
Jei negavote "Paukščių" 3 numerio 2009-10-27

   Pastaruoju metu Lietuvos ornitologų draugijos sekretoriatą pasiekia informacija, kad kai kurie LOD nariai, sumokėję nario mokestį, yra dar negavę trečiojo žurnalo "Paukščiai" numerio. Labai atsiprašome dėl tokio nesusipratimo ir norime informuoti, kad visiems žurnalą pagal LOD sekretoriato pateiktus sąrašus turėjo išsiųsti leidykla "Lututė". Jei negavote žurnalo, prašome informuoti sekretoriato darbuotojus el.paštu remigijus.karpuska@birdlife.lt ir mes ieškosime būdų kaip ištaisyti šį nesusipratimą.

LIETUVOJE PIRMĄ KARTĄ UŽFIKSUOTAS BALTAGURKLIS ČIURLYS! 2009-10-20
Lietuvos ornitologų draugija praneša, kad 2009-10-05 pastebėta nauja paukščio rūšis baltagurklis čiurlys (lot. Apus melba). Ši rūšis užfiksuota Žuvinto biosferos rezervate, Alytaus rajone ir jau yra patvirtinta Lietuvos ornitofaunistinėje komisijoje. Jo stebėtojas – rezervato vyr. ekologas Antanas Petraška...
Vyko seminaras 2009-10-19
   2009 spalio 16-18 dienomis vyko įvadinis projekto "Visuomenės dalyvavimas aplinkos apsaugos organizavime PAST teritorijose, sukuriant savanoriško monitoringo tinklą", kurį dalinai finansuoja Šiaurės ministrų taryba (NORDEN) susitikimas-seminaras "Gyvenimas PST – skatinant visuomenės dalyvavimą Baltijos jūros regiono gamtos išsaugojimą". Seminare dalyvavo Lietuvos, Baltarusijos ornitologų draugijų atstovai, 3-ų paukščiams svarbių teritorijų prižiūrėtojai (PST), suinteresuoti asmenys. Patirtimi dalijosi Švedijos ornitologų draugijos nariai.
PAUKŠČIŲ STEBĖTOJŲ RALIS 2009 2009-10-15

Šiemet spalio mėnesio 9 – 11 dienomis Minijos kaime vyko jubiliejinis, 10 – asis tarptautinis paukščių stebėtojų ralis "Kuršių marios 2009". Jame dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – savo jėgas išbandyti panoro virš 100 žmonių - 29 dalyvių ekipažai iš Lietuvos ir kai kurių kitų Europos šalių.

PAUKŠČIŲ PALYDOS LIETUVOJE IR EUROPOJE 2009-10-08

Apsisiautęs rūko paltą, kartu su spalio vėju atskriejo ruduo. Rytais jis ėmė dažyti žolę šerkšnu. Tačiau saulės spinduliai vis dar ima ir ištirpdo ledo kristalus. Bet rūkas sugrįžta kas rytą ir vis bando besišypsančios saulutės kantrybę. Ir tai dar ne viskas, prieš porą dienų, netikėtai, iš dangaus išgirdome parjojant perkūną su lietumi ir ugninėmis žaibo strėlėmis. Jis pasirodė visai nepatraukliai, tiesa sakant, gal ne tiek, kad nepatraukliai, bet kiek netikėtai. Kažkas užrūstino Didybę, kad prabudo, nes jau turėjo rudeniniu miegu užsnausti. O tas "kažkas" įtariam saulutę, nes perkūnui iškeliavus ji savo šviesa, juoku ir kartu su vėju išsklaidė visus debesis ir jau norėjo ridinėtis padange, bet atėjo vakaras ir norom nenorom savo vietą turėjo užleisti mėnuliui. Jam šviečiant į žemę atėjo gražuolė naktis...

Paukščių stebėtojų ralio "Kuršių marios 2009" dalyvių dėmesiui ! 2009-10-07

   Mieli Paukščių stebėtojų ralio "Kuršių marios 2009" dalyviai. Dėkojame Jums už pagarbą LOD sekretoriato darbui ir už registraciją į varžybas iki nurodyto laiko. Tai mums svarbu sprendžiant renginio organizacinius klausimus. Šiuo metu visų užsiregistravusių komandų kapitonams (arba atstovams) asmeniškai į elektroninį paštą siunčiami patvirtinimai ir papildoma informacija. Tiems, kuriems nepavyks išsiųsti, bus skambinama telefonu. Norime paprašyti, kad jei Jūs iš LOD sekretoriato nesulauksite laiško arba skambučio iki spalio 8 dienos (ketvirtadienio) 17 val. praneškite apie tai LOD sekretoriato darbuotojai Aušrai Vaitauskaitei el.paštu ausra.vaitauskaite@birdlife.lt arba skambinkite mob. telefonu 8 - 682-11903. 

   Iki susitikmo per ralį !

 

20 metų kartu su sparnuočiais ! 2009-10-05

   Galingai mojuodami sparnais, paukščiai skrieja kylančiomis ir besileidžiančiomis oro srovėmis, sparnais pasiekdami dangaus skliautus, džiaugdamiesi saule, žvaigždynais, nusilenkdami mėnuliui, jie skrieja tolyn. Taip skrenda ir mūsų dienos. Plačiai, galingai, greitai, kaip kasmet migruojantys paukščiai.
   Prisimindami reikšmingas datas, sustojame ir mes. O atsigręžę atgal pamatome, kiek daug gerų darbų yra nuveikta vardan sparnuočių. Lietuvos ornitologų draugijai (LOD) 2009-ieji metai ypatingi. Jie išsiskiria paukščių apsaugai svarbių jubiliejinių sukakčių gausa. Šiemet sukanka 90 metų, kai Lietuvoje valstybiniu lygiu pradėta rūpintis paukščių apsauga, 85 metai nacionalinei Paukščių dienai, prieš 30 metų buvo priimta Paukščių direktyva, net 110 metų paukščių žiedavimui pasaulyje ir 80 metų paukščių žiedavimui Lietuvoje, kuris siejamas su Ventės rago ornitologinės stoties įkūrimu. 
   Šių metų spalio mėn. 1 d., Lietuvos ornitologų draugija šventė savo veiklos 20 metų sukaktį...

Atnaujinta informacija apie Paukščių stebėtojų ralį "Kuršių marios 2009" 2009-10-02

   Informacija atnaujinta 2009-10-02
   Paukščių stebėtojų ralis "Kuršių marios 2009" šiais metais vyks Minijos kaime, kaimo turizmo sodyboje-kavinėje "Mingės egzotika"

   PROGRAMA
   2009-10-09, penktadienis
   17.00 val. Registracijos į renginį pradžia. Kavinė "Mingės egzotika", Minijos kaimas.
   20.00 – 21.00 val. Renginio atidarymas.
   21.00 - ... 

Išvyka į Kenos tvenkinius 2009-09-23

   2009 m. spalio 3 d. LOD sekretoriatas draugijos nariams organizuoja išvyką į Kenos žuvininkystės tvenkinius.

Birdwatching Rally "Curonian Lagoon 2009" 2009-09-21

   Lithuanian Ornithological Society invite all the ornithologist, professionals and nonpro, to the 10th international Birdwatching Rally "Curonian Lagoon 2009" 9-11 October 2009
   Please note that this year's event will take place earlier than usually - 9-11 October 2009. Birds rally will be held as usual in weekend - from Friday afternoon until Sunday midday. Participants are invited to come and register on Friday (9 October) evening. Registration will start from 17.00 p.m., opening ceremony – 20.00 p.m.
   Saturday (10 October) - race day. They will start early in the morning, at 8 a.m. Finish - 18.30 p.m. All participants have to leave till Sunday (11 October) midday.

Registracija į Paukščių stebėtojų ralį "Kuršių marios 2009" prasidėjo ! 2009-09-18
   Lietuvos ornitologų draugija jau dešimtą kartą kviečia visus ornitologus, profesionalus ir mėgėjus registruotis į tarptautinį paukščių stebėtojų ralį "Kuršių marios 2009".
Paukščių palydos 2009 2009-09-14
   Kaip ir kasmet, pirmąjį spalio savaitgalį, Lietuvos ornitologų draugija vėl kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones spalio 3-4 d. kviečiame prisijungti prie tūkstančių paukščių stebėtojų iš daugiau kaip 30-ties Europos šalių ir išlydėti išskrendančius sparnuočius. Šių metų šūkis – "Gimęs keliauti" (angl. Born to Travel).
Įteikta P. Abukevičiaus premija 2009-09-08
   Šiandien, rugsėjo 8 d., Lietuvos radijo ir televizijos klube buvo įteikta Petro Abukevičiaus premija už geriausią metų filmą apie Lietuvos gamtą. Šiemet ją pasidalijo dviejų filmų autoriai: filmo "Kur teksi kurtiniai" autorius Eugenijus Drobelis ir "Vasardienio kontrastų" autorius Vytas Vitkauskas.
   Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Diskusijų forumas:

 

 

 

 

  
© Lietuvos Ornitologų Draugija
e-sprendimas: ivc.lt
 


SiteSupra Trial Version
refresh delayed for 3 seconds